„Pszczółki” spacerują po Iwanowicach

„Iwanowickie wędrówki słonecznych przedszkolaków”.

Najmłodsze przedszkolaki z iwanowickiego przedszkola na miarę swoich możliwości zwiedzają otaczające ich okolice.

W ramach takich spacerów odwiedziliśmy okoliczne sklepy: ogrodniczy i kwiaciarnię, w których poznaliśmy pracę sprzedawcy oraz zaopatrzyliśmy się w wiosenne kwiaty, nasiona i cebule do naszego kącika przyrody, w którym założyliśmy hodowle roślin.

Koniec kwietnia to czas ekologicznych działań, rozważań dotyczących naszej planety. W ramach zajęć przedszkolaki dowiadują się jak mogą dbać o Ziemię, której mieszkańcami jesteśmy. Dlatego w ramach Dnia Ziemi powędrowaliśmy nad płynącą przez Iwanowice rzekę Dłubnię, gdzie dzieci dowiedziały się jak ważna jest czystość środowiska przyrodniczego, jak dbać o rzeki, sprawdziliśmy także jak to jest z czystością naszej Dłubni. Na koniec postanowiliśmy zostać strażnikami przyrody i dbać o to by świat wokół nas był czysty.

Ostatnio „Pszczółki” odwiedziły Gminną Bibliotekę w Iwanowicach. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, dlaczego w niej tyle książek, jak o nie dbać i je szanować, jak ważne i przyjemne jest ich czytanie. Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca i zachęciła dzieci do odwiedzenia biblioteki razem z rodzicami. Umówiliśmy się, że będziemy do biblioteki wracać, bo to bardzo ciekawe miejsce.

Podczas tego spaceru dzieci miały także możliwość utrwalania znajomości symboli narodowych umieszczonych na ważnych budynkach użyteczności publicznej tj: Urząd Gminy i Szkoła Podstawowa.

To były ciekawe spacery i na pewno na nich nie poprzestaniemy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.