Wizyta „Biedronek” w Gminnej Bibliotece w Iwanowicach

Dnia 14.05.2015 roku „Biedroneczki” ze Słonecznego Przedszkola w Iwanowicach udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej, znajdującej się w budynku Gminy Iwanowice. Na miejscu panie bibliotekarki opowiedziały o funkcjonowaniu biblioteki oraz o tym, jak wygląda ich praca. Poinstruowały dzieci, jak należy zachowywać się w takim miejscu, co można a czego robić nie należy.

Następnie jedna z pań przeczytała dzieciom kilka krótkich bajek. Nie obyło się także bez zagadek dotyczących bajkowych bohaterów. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na ich temat, za co zostały nagrodzone słodkościami.

Dzieci podzielone na 3 grupy rysowały również swoje ulubione postacie bajkowe. Dominowały księżniczki i Czerwone Kapturki ale nie obyło się też bez wilków, smoków i  rycerzy.

Pod koniec wizyty panie bibliotekarki założyły grupie ,,Biedroneczek” kartę biblioteczną, dzięki której ,,słoneczne przedszkolaki” mogły wypożyczyć 3 książeczki. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że zaraz po ich przeczytaniu odniosą je do biblioteki, by móc znów ją odwiedzić.

Przedszkolaki były oczarowane magią tego miejsca.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.